Telefonní kontakt:
Telefon(+420) 603 945 996

Sádrokartonové konstrukce

Montujeme sádrokartonové konstrukce, nejčastější prací jsou sádrokartonové podhledy a sádrokartonové příčky. Podhledy jsou rozdělené na rovné a šikmé, šikminy jsou nejběžnější v podkrovních bytech a v rodinných domech. Podhledy se dále dají rozdělit na požární a nepožární, s izolací, s parozábranou, samonosné. Mohou být jednou opláštěné ale i dvakrát opláštěné, se vzduchovou mezerou, nebo s přímou montáží bez mezery.

U příček je to podobné, montujeme sádrokartonové příčky s jednou vrstvou desek i s dvěmi vrstvami desek. V příčkách je standardem izolace pro lepší akustiku a vzduchovou neprůzvučnost. Typů desek je velmi mnoho, běžnějším typem jsou desky A (obyčejné) a DF (protipožární). Hodně rozšířené a oblíbené jsou desky konstrukční, jako deska Rigistabil, Habito, Diamant. Díky vlastnostem těchto desek se stává SDK příčka plnohodnotnou náhradou za klasické zdící materiály, avšak svými akustickými vlastnostmi a nižšímu zatížení podlahy převyšuje materiály zděné.

Mimo podhledů a příček se ze sádrokartonových konstrukcí často montují předsazené stěny, které vylepšují vlastnosti konstrukcí za nimi a případně posilují požární odolnost konstrukcí. U předstěn platí s deskami to, co u příček - typem opláštění se dají pozitivně ovlivnit vlastnosti celé skladby konstrukce.

K montáži suchých staveb se řadí také pokládka suché podlahy. Technologicky lze podlahu namontovat a zatížit v jeden den včetně podlahové krytiny. Takže při rekonstrukcích a v případě krátkých termínů výstavby je suchá podlaha častou volbou.

SDK práce realizujeme téměř 20 let a máme za ty roky kolem sebe mnoho spokojených odběratelů - zákazníků, kteří nám zpětnou vazbou pomáhají vylepšovat naše služby. Dnešním trendem je stavět rychleji, přesněji a kvalitně, což se sádrokartonovými konstrukcemi lze snadněji docílit. Proto stále stoupá poptávka a podíl na trhu na úkor zdících materiálů.